4 סוגי אחסון אתרים באינטרנט

ישנם 4 סוגים עיקריים של אחסון אתרים באינטרנט. במאמר זה ננסה לתמצת ולתת את הנקודות העיקריות בכל אחד מצורות האחסון. סדר ההצגה הוא מהאחסון הזמין והזול ביותר לאחסון המתקדם והיקר יותר.

אחסון אתרים חינמי

כיום, אחסון אתרים חינמי הוא צורת האחסון הבסיסית ביותר באינטרנט. בדרך כלל, אחסון אתרים חינמי מתבסס על פרסומות וכולל אפשרויות ואופציות מצומצות מאוד. אחסון בחינם, מתאים לגולשים מתחילים אשר מקימים אתר אישי, פשוט וקטן אשר לא דורש משאבים גדולים ( בעיקר, מקום ותעבורת מידע ).

אחסון אתרים חינמי מספק לך כתובת רשת ייחודית וארוכה ( לדוגמא : http://www.thebestfreehost.com/somedir/~youraccount ) או סאב דומיין ( youraccount.thebestfreehost.com ). בדרך כלל, אחסון חינמי מתאפיין בתעבורה קטנה, שטח אחסון קטן ומחסור בתמיכה בשפות צד שרת כמו : PHP, ASP, CGI, Perl וכדומה. בנוסף, לא ניתנים מסדי נתונים, שירותי דואר אלקטרוני וסטטיסטיקות.

אחסון אתרים שיתופי

אתרים אתרים שיתופי הוא צורת האחסון הפופולרית ביותר באינטרנט. אחסון שיתופי מתאים במיוחד לבעלי אתרים עסקיים או פרטים קטנים עד גדולים. בדרך כלל, בעלי אתרים עסקיים לא זקוקים לכל היתרונות ששרתים יעודיים יכולים לספק. בנוסף, המחיר שנלווה לאחזקת שרת ייעודי יכול להכביד ואפילו להפוך את האתר לבלתי כלכלי.

אחסון אתרים שיתופי מאפשר לספקי אחסון לאחסן יותר מחשבון אחד על שרת אחד. כתוצאה מכך, מחירי האחסון זולים בצורה משמעותית משרתי אחסון ייעודיים. בדרך כלל, אחסון שיתופי מכיל תמיכה רחבה בשפות צד שרת, ריבוי דומיינים, שירותי דואר אלקטרוני, שטח האחסון והתעבורה החודשית משתנים לפי גודל חבילת האחסון אך ניתן לשלוט בהם ( לעומת, אחסון חינמי שלא מאפשר זאת ), תמיכה טכנית ועוד.

אחסון אתרים על גבי שרת ייעודי לא מנוהל

אחסון אתרים על גבי שרתים ייעודיים לא מנוהלים מתאים בעיקר לבעלי אתרים אשר מעוניינים לקבל יותר תעבורה, שטח אחסון ואפשרויות מתקדמות מספק האחסון שלהם. שרת ייעודי מאפשר לך לקבל ביצועים טובים יותר בעלות שדרוג השרת ( זכרונות, דיסקים קשיחים ואף מעבדים חזקים ומתקדמים יותר ).

החסרון הבולט בהחזקת שרתים ייעודיים לא מנוהלים הוא שעליך לנהל ולתחזק את השרת באופן עצמאי. במידה ואינך בעל ידע טכני, תאלץ לבחור באופציה של אחסון אתרים על גבי שרת ייעודי מנוהל. חסרון נוסף הוא מחיר האחסון. מחיר האחסון על גבי שרת ייעודי הוא גבוה בהרבה מאחסון שיתופי – אבל כמו שכבר אמרנו, ההבדל הוא בביצועים וביכולות המתקדמות העומדות בפניך.

אחסון אתרים על גבי שרת ייעודי מנוהל

אחסון אתרים על גבי שרתים ייעודיים מנוהלים מתאים בעיקר לבעלי אתרים אשר זקוקים ליתרונות של שרת ייעודי אבל לא רוצים לעסוק בניהול היומיומי שלו. שרת ייעודי מנוהל מגיע ביחד עם צוות טכני אשר עוזר, מבצע ומייעל את פעילות השרת שלך.

מחיר האחסון על גבי שרת ייעודי מנוהל תלוי בצורה ישירה בשעות התמיכה הטכנית המושקעות בשרת שלך. ככל שמושקעות יותר שעות עבודה, המחיר יהיה גבוה יותר – ולהיפך.